Dziesięć rzeczy, których powinniśmy unikać po depilacji

Oczywiście istnieją rzeczy, których nie powinniśmy robić 48 godzin po depilacji. Mimo iż, nie ma ich zbyt sporo, powinniśmy się do nich dostosować. Wszystko po to, aby nie pojawiły się niechciane skutki uboczne depilacji. Do rzeczy, których powinniśmy unikać, należą między innymi:

Opalanie

Promieniowanie UV może być szkodliwe dla naruszonej skóry. Opalanie może spowodować trwałe uszkodzenia.

Basen

Nie powinniśmy, korzystać z żadnych publicznych pływali, ponieważ nasza dopiero podrażniona skóra jest podatna na bardzo wiele zakażeń.

Gorące kąpiele

Zażywanie gorących kąpieli tuż po zabiegu to również niezbyt dobry pomysł ze względu na możliwość wystąpienia infekcji. Najlepiej przez pierwsze dwa dni zdecydować się na prysznic.

Sauna

Sauna znacznie rozszerza pory, a to powoduje, że włosy znajdujące się pod skórą są wypychane na powierzchnię. Ponadto mogą rozwinąć się liczne infekcje, ponieważ bakterie, aby się rozwijać potrzebują ciepła.

Ciasne ubrania

Ciasne ubrania mogą powodować podrażnienia delikatnej po zabiegu skóry. Zaraz po zabiegu najlepiej ubierać luźniejsze spodnie oraz bawełnianą bieliznę.

Siłownia

Siłownia to również nie najlepszy pomysł zaraz po zabiegu depilacji, ponieważ nasze ciało bardzo mocno się poci, a skóra ociera się o siebie powodując liczne naruszenia naskórka.

Peeling i skrub

W czasie zabiegu nasza skóra zostaje bardzo podrażniona. Dlatego różnego rodzaju peelingi mogą spowodować gwałtowne podrażnienia ciała.

Kosmetyki

Po depilacji powinniśmy unikać wszelkich kosmetyków. Na miejsca depilowane powinniśmy nanieść specjalnie przeznaczony do tego balsam.

Wysoka temperatura

Do 48 godzin po depilacji powinniśmy unikać wysokich temperatur. Nie należy się opalać, ani ciasno obwijać kocem. Wszelkie bakterie lubią wysoką temperaturę.

Silne naruszenie strefy intymnej

Powinniśmy unikać gwałtownych zbliżeń, ponieważ otarcia naskórka mogą powodować liczne infekcje.

Decydując się na jeden z renomowanych salonów depilacji ze strony https://www.moment.pl/depilacja wszelkie wskazówki zostaną nam z pewnością przedstawione i obszernie omówione, aby depilacja była przyjemnym i bezproblemowym zabiegiem.

Comments are closed.

Ciekawostki z listy