Jak i gdzie kupować tanio książki?

To, że czytamy mało jest niestety prawdą. Różni specjaliści zastanawiali się nad tym, dlaczego tak się dzieje. Podawano mniej lub bardziej wiarygodne odpowiedzi. Zrzucano winę na słaby dostęp do książek, brak czasu, niską świadomość społeczną, braki w edukacji. Pojawiła się też odpowiedź, że czytamy tak mało, ponieważ książki są drogie w stosunku do zarobków. Jest w tym część prawdy. Książki w Polsce są stosunkowo drogie, ale i na to znajdzie się sposób.

Jeśli zależy nam na tym, by książki kupować tanio, powinniśmy zajrzeć do księgarni internetowych, na przykład na stronę https://merlin.pl . Można tam tanio kupić wiele książek dla każdej grupy wiekowej. Jeśli zależy nam na tym, by nasze dziecko od najmłodszych lat czytało, możemy wybrać mu wiele klasycznych pozycji za naprawdę niewielkie pieniądze. Są tu baśnie, wierszyki, bajki, krótkie opowiadania dostosowane do wieku dziecka, popularne serie, komiksy. Nie ma problemu z wyborem książek dla nieco starszych czytelników.

Za niewielkie pieniądze kupimy lektury szkolne, żeby nasze dziecko miało do nich nieograniczony dostęp. Okazuje się, że książki tanio kupowane są pełnowartościowe i nie odbiegające w niczym od światowych bestsellerów. Księgarnie internetowe mają wiele promocji i atrakcyjnych cen, które sprawiają, że sprzedaż książek w wielu przypadkach przenosi się po prostu do sieci. Warto skorzystać z takich atrakcyjnych okazji i skompletować biblioteczkę z książkami dla siebie i swoich najbliższych. W końcu książki dobro przydatne w życiu każdemu z nas.

Comments are closed.

Ciekawostki z listy