Usuwanie zmian skórnych metodą radiotermolizy

Bezinwazyjna chirurgia, bez konieczności stosowania igieł, skalpela czy nawet wiązki lasera? Współczesna medycyna dysponuje nowoczesnym rozwiązaniem, określanym „mikrochirurgią XXI wieku”. Innowacyjna metoda radiotermolizy zmian skórnych opracowana przez kanadyjskiego specjalistę podbija rynek medycyny estetycznej i dermatologii.

Naukowcy od wielu lat poszukiwali bezpiecznej, mało inwazyjnej oraz – co najważniejsze – efektywnej techniki, która skutecznie zastąpiłaby tradycyjne, chirurgiczne metody zabiegowe. Wraz z rozwojem nauki na rynku medycznym pojawiały się nowe metody przeprowadzania zabiegów. Najpopularniejsza i najchętniej wybierana przez pacjentów okazała się laseroterapia, która jednak, mimo swoich niekwestionowanych zalet, ma też istotne wady i oddziałuje nie tylko na zmienione chorobowo miejsce na skórze, ale również na znajdujące się w pobliżu zdrowe naczynia i tkanki, podobnie jak i terapia ciekłym azotem. Rozwój nauki pozwolił na opatentowanie urządzenia, w którym energia jest skierowana jest punktowo, prosto na zmianę skórną, bez konieczności destrukcji zdrowej tkanki. Mowa o urządzeniu Lamprobe, służącym do przeprowadzania bezinwazyjnych zabiegów radiotermolizy zmian skórnych.

Technologia Lamprobe pochodzi z Kanady i szybko zdobyła uznanie światowego rynku medycznego. Metody radiotermolizy zmian skórnych podbiła amerykański i światowy rynek, zyskując aprobatę Agencji Żywności i Leków FDA oraz uznawany w całej Unii Europejskiej certyfikat CE. Zabieg radiotermolizy zmian skórnych urządzeniem Lamprobe wykorzystuje technologię fal radiowych, które zapewniają wysoką precyzję i skuteczność zabiegu. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą elektrody, którą specjalista przeprowadzający całą procedurę medyczną przykłada do skóry dokładnie w miejscu występowania zmiany chorobowej. Lamprobe działa na zasadzie przyciągania płynów za pomocą ciepła emitowanego przez elektrody. Energia fal radiowych przepływa przez elektrodę i oddziałuje bezpośrednio na chorą tkankę, wykorzystując – w zależności od zmiany, jaka ma zostać wyleczona – zjawisko termokoagulacji lub termolizy, czyli odparowania zmiany skórnej. Sam zabieg trwa zaledwie kilka sekund, procedura jest bezbolesna i nie wymaga podania znieczulenia. Metoda radiotermolizy zmian skórnych w skuteczny sposób usuwa niewielkie nieprawidłowości skóry. Intensywność i natężenie energii wykorzystywanej podczas zabiegu są w pełni kontrolowane i regulowane. W przeciwieństwie do innych urządzeń, elektrody Lamprobe nie stają się gorące, a sam zabieg nie wiąże się z ryzykiem poparzenia skóry pacjenta.

Jakie zmiany skórne mogą zostać usunięte metodą radiotermolizy?

Metoda radiotermolizy zmian skórnych skutecznie sprawdza się podczas zabiegów zamykania naczynek krwionośnych i usuwania małych teleangiektazji, czyli tak zwanych „pajączków naczyniowych”. Ponadto osiąga ponadprzeciętne rezultaty w przypadku zamykania naczyniaka gwiaździstego, nazywanego znamieniem pająkowych oraz naczyniaka wiśniowego. Radiotermolizę wykorzystuje się w usuwaniu większości niewielkich guzków i zmian skórnych. Zastosowanie urządzenia Lamprobe pozwala na skuteczne i precyzyjne usunięcie włókniaków, brodawek płaskich oraz prosaków. Radiotermoliza jest również nowoczesną metodą usuwania kaszaków. Jest dobrze tolerowana przez skórę i skutecznie odblokowuje pory. Radiotermolizę zmian skórnych współcześnie z powodzeniem stosuje się w celu osuszenia ropnych krostek trądzikowych.

Zastosowanie metody radiotermolizy zmian skórnych pozwala na osiągnięcie błyskawicznych rezultatów. W większości przypadków efekty są widoczne natychmiast po zabiegu i nie istnieje konieczność powtarzania procedury. Miejscowe działanie urządzenia zapewnia nie tylko większą precyzję samego zabiegu, ale również bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta. Niekwestionowaną zaletą metody jest możliwość połączenia zabiegu ze standardowymi zabiegami kosmetycznymi. Procedura nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania, należy jedynie powstrzymać się przez 24 godziny przed zabiegiem od spożywania alkoholu.

O innych metodach usuwania zmian skórnych, w tym m.in. laserem przeczytasz tu: tourmedica.pl/artykuly-medyczne/usuwanie-zmian-skornych-laserem-co2/

Comments are closed.

Ciekawostki z listy